İçeriğe git

Ana menu:

Karizma Sırları | RicciOx Karizma Erkek Olmak Ve Çekiciliğin Sırları

Website Chat
Website Chat

Kızlarla Konuşma da Sosyal Fobi

30 Gün Boyunca Risk Almadan Oku


Sosyal İletişim E-Kitabı

Şunları Nasıl Yapacağını Öğreneceksin:

- Nasıl Anında Çekicilik Oluşturabileceğini

- Kalıcı Motivasyonun Sırlarını

- Çekiciliğini Korumanın Yollarını

192 Sayfadan Fazla Güçlü Teknik, Bilgi, AlıştırmaBu EKitap Hakkında Daha Fazla Bilgi >>


Ricci' nin Bütün Yayınlarına Göz At >>
SOSYAL FOBİ
Yazar: Ricci - KarizmaSirlari.com


Sosyal Fobi - Danışan Sorusu:

Merhaba RicciOx

Öncelikle uzun yıllar sonucunda yaşadığın ve öğrendiğin tecrübe ve bilgi birikimini bizlere sunduğun için çok teşekkürler. Senin gibi değerli ve tecrübeli bir iletişim üstadına soru sormamıza fırsat verdiğin için de ayrıca teşekkürler.

Ben üniversite öğrencisiyim ama kendini bir türlü kızlar konusunda geliştirememiş bir öğrenci.Geliştirememiş diyorum çünkü sosyal fobim var (bu arada bunu da 1 ay önce öğrendim) normalde

kendimi bildim bileli hep çekingen utangaç biri olarak yaşadım ve dolayısıyla insan ilişkilerim hep sıradan, sıkıcı,kötü,geçiciydi ve
kızlar konusu da normalden daha da vasattı. Bunlara inandığım içinde yıllarca kendimi (ne yapayım ben utangaçım diye) avuttum ama şimdi görüyorum ki zor olsada bir çözüm var ve artık böyle kalmak zorunda değilim(Kesinliklede istemiyorumda) .

Tabi şimdi geçmişime baktığım zaman tüm bu eksikliklerin sebebinin Sosyal Fobi olduğunu görüyorum. Biraz daha araştırınca gerçektende liseden üniversiteye kadar hayatı zor ve boş yaşamışım diyorum çünkü lise ve üniversite yıllarının insanın kendini en çok geliştirip sosyal olması gereken, ilerde geçmişe bakınca güzel anıların yaşandığı en önemli yıllar olması gerektiğine inanıyoum.

Mezun olmama 2 yıl var ve hiç olmazsa bu iki yılımı bende normal bir üniversite öğrencisi olarak sürdürmek için doktora gittim ve tedavinin ilk adımını attım.Ama bunun tedavisi uzun bir süreç, doktor her nekadar da size bağlı dese insanlarla konuşunca en az 2 yıl olduğunu öğreniyorum.Evet en az iki yıl ama konuştukça 3 5 hatta 10 yıldır mücadele edeni duydum,ben gayretli bir insanım elimden geldiği kadar mücadele edeceğime inanıyorum çünkü yıllar bana zehir olmuş dipteyim artık, mücadele zamanı ve herşey kendim için. Senin yazılarını da okudukça bundan fazla zaten batamayacağımı anladım ve herşeye en dipten başlamaya karar verdim.Sen sosyal iletişim uzmanı olduğun için ve bunların sadece kızları tavlamak için değil sosyal, sevilen, arkadaş çevresi olan bir birey olmak için yazılmış bir kitap olduğunu anladım.(Malum sf olunca arkadaş çevresi de yok denebilecek kadar az oluyor) Benim sormak istediklerim bu kitabın bana sosyal fobik biri olarak faydası olur mu, nekadar olur, yoksa bu kitaptan önce bu hastalığı yenmem mi gerekiyor.(bu arada sf ile ilgili tavsiye ve anlatıcaklarında varsa ilgiyle dinlerim)Biliyorum biraz uzun oldu ama cevaplarsan çok sevinirim.Bu arada( maalesef ) hoşlandığım bir kız var üniversitede ve sadece selamlaşabiliyorum.


Şimdiden Teşekkürler
İskenderSosyal Fobi - Yorumum:


Rica ederim. Daha çok şey yapmayı planlıyorum. Hepsinden haberdar olacaksın yakında.

Bu konuda fazla şey söylemek istemiyorum aslında. Çünkü
sosyal fobi gibi hassas konularda belki de enişe yaramayan şey, bir çok insandan alınan tavsiyelerden ötürü kafanın karışmasıdır. Bu yüzden psikoloğunun önerilerini uygulaman en sağlıklısı.

Ancak bu konuda bir kaç fikrimisöylememde bir sakınca yok sanırım.

Öncelikle ironik bir şey var.

Sosyal fobin olduğunu söylüyorsun. Ama

1. Mesajına bakıyorum, bana atılan bir çok e-posta dan daha düzenli
2. Bana gönderilen en uzun postalardan biri.

Yani hem utangaçsın ama bir o kadar da dışa dönük :)

Güzel.

Şimdi sana büyük ihtimalle kimsenin söylemediği (belki de farketmemişlerdir) bir şey söyleyeceğim.

DÜNYADAKİ HER İNSAN DA
SOSYAL FOBİ VARDIR. Yoğunluğu farklıdır ama.

Sosyal fobinin anlamı çekingenliktir. Yani dışa dönük olmayı istersin ama (aslında gerçekte olmayan) zihninde kurduğun nedenlerden ötürü konuşmaya cesaret edemezsin.

Evet, kesinlikle yalnız değilsin. Dışarı çıktığında etrafına bir bak. Bu konuda kendini özel zannetme. ;)

Sosyal fobinin nedenine gelince...

Ailemiz, öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız ve medyanın bize devamlı olarak yüklemiş olduğu KÖTÜ sosyal şartlanmalar var.

Mesela ilk okul da öğretmeninin sana tokat atmış olması ya da buna şahit olmuş olman bile buna sebep olmuş olabilir.

Beynimiz öyle mükemmeldir ki, eskiden gerçekleşmiş bir olayı şimdi hayal ettiğinde sana o olayı ŞİMDİ yaşadığını zannettirir.

İstersen bir deneyelim. Gözlerini kapat ve geçmişte başarılı olduğun bir anı olabildiğince net bir şekilde görerek zihninde tekrar yaşa. Net derken mesela bir limon hayal ediyorsan, bu limonu o kadar net hayal etmelisin ki ağzın sulanmalı, limon kabuğunun dokusunu hissetmelisin. Salataya verdiği tadı hatırlayabilmelisin...

Anlaştık mı?

Şimdi bir dene bakalım... Kendini bir kaç saniye öncesinden daha iyi hissediyorsun değil mi?

Ya da başka bir örnek olarak. Gözlerini kapat ve ister içinden istersen dışından İNANARAK "Ben dünyanın en iyi iletişimcisiyim" de.

Ve benimle tecrübeni paylaş.

Sana bir kitap öneriyorum. Okumadıysan eğer Mümin Sekman' ın "Her şey seninle başlar" adlı kitabını okumanı şiddetle tavsiye ederim.

Mesajını bekliyorum

RicciOx


"KADINLAR KONUSUNDAKİ BÜTÜN KORKULARIMIZ NASIL ÇEKİCİ OLACAĞIMIZIN HİÇ BİR YER DE ÖĞRETİLMEMESİNDEN KAYNAKLANIYOR . İLK BAŞTA BİLİNMESİ GEREKENSE BU KONUNUN YAKIŞIKLILIK, ZENGİNLİK YA DA POPÜLERLİKLE NEREDEYSE HİÇ ALAKASI YOKTUR. BU KONUYU ŞANSA BIRAKMAK İSTEMİYORSAN AŞAĞIDAKİLERİ DİKKATLE OKU"

Kendine güven ve genel olarak aşk hayatımız konusunda istediğimiz sonuçları alabilmemiz için flört sürecinin bütün "risk noktalarında" ustalaşmamız gerekir. Tanışma, iç motivasyonunu sağlama, çekicilik oluşturma, kişisel imaj, vücut dili, ses tonu, sakin özgüven, telefonunu alma, ilk buluşma gibi daha pek çok risk noktası var. Ve bu risk noktalarının her hangi birindeki bilgi, uygulama eksikliği bütün flört sürecini bir anda bitirebilecek güçtedir.

Eğer henüz bilgisayarına indirmediysen, Sosyal İletişim Ekitabının bir kopyasını buraya tıklayarak hemen bilgisayarına indirmelisin. Yukarıda bahsettiğim risk noktalarında ustalaşman için mükemmel bir başlangıç olacak.

Okur Yorumları

"Bakış açın gerçekten çok farklı ve kaliteli. Kesinlikle herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.”

Alp - Ankara

"Okuması kolay ve çekici. Herkesin aradığı soruların cevaplarını başlıklar halinde sunmuşsunuz. Ve bu büyük ilgi çekiyor.”

Berdush - Antalya

"Kendimi bu konuda geliştirmeye başlayalı 4 sene oluyor. Ama kitabın, telesemnerlerin yaptığın her şey, diğerlerinden çok farklı. Gerçekten bu konu da bir duayensin Kirpi. Başarılarının devamını diliyorum."

Tarkan - BursaÜCRETSİZ EPOSTA ABONEM OL VE ÜCRETSİZ EĞİTİM SETİNİ ANINDA İNDİR


- Senden Hoşlandığını Belli Eden 25 İlgi İşareti E-Raporu

- Tanışma Sırasında Yapılan
En Büyük 9 Hata E-Raporu

-
Çekici Erkek Arketipleri Ve Olmuş Erkek E-Raporu

- Her Erkeğin Müzik Listesinde Bulunması Gereken 70 Şarkı
E-Kitabı

- 20 Dakikalık Birebir Eğitim
Ses Kaydı

-
Özel İndirimlerden Anında Haberdar Olma Şansı


VE ÇEKİCİ İLETİŞİM HAKKINDA 40 DERS DAHA ÜCRETSİZ OLARAK HER BİR KAÇ GÜNDE BİR EPOSTA ADRESİNE GÖNDERİLECEK
**Güvenliğine saygı duyuyorum. Gireceğin bilgileri asla, hiç bir kişi ya da kurumla paylaşmayacağım. Aboneliğini istediğin zaman bir kaç saniye de iptal edebilirsin.

Aşağıdaki kutucuğa isim ve eposta adresini yazman yeterli

İsim:


* Eposta Adresin:
 

Ana Sayfa | ÜCRETSİZ DERSLER | EĞİTİM SETLERİ | RİCCİ KİMDİR | Site Haritası


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön